Biblioteka OŠ „Hilmi ef. Šarić „
Biblioteka OŠ„ Hilmi ef. Šarić je „pored bibliotečkih djelatnosti pratio odgojno – obrazovne procese, podstiče čitanje, nudi knjige i druge podatke iz kojih se može naći sve članove školske zajednice da efikasno i samostalno koriste informacije.
Biblioteka je zatvorenog tipa i namijenjena učenicima, nastavnicima i ostalim zaposlenima u školi. Članstvo je besplatno i učenici mogu dobiti dvije knjige na drugi, a referentnu literaturu mogu koristiti u bibliotekama. Učenici ne sadrže samo lektiru obavezno po NEK-u i učestvuju već u ostatku djela zabavnog tipa.
Prostor biblioteke je mali 58 m2, ali ipak je zadovoljan. Fond biblioteke podijelio je učenike i nastavnike. Biblioteka broji oko 12.000 bibliotečkih jedinica. Najveći djelom su knjige iz književnosti i društvenih nauka.
Biblioteka stoji na raspolaganju svim korisnicima pod uvjetima predviđenim Pravilnikom o radu biblioteke. Korisnici pružaju dužni su da se pridržavaju uslova i pravila utvrđenih Pravilnikom.
Radno vrijeme biblioteke:
Ponedjeljak – Petak